Co dělat, když kartridže nefungují

Přišly Vám nové kartridže a něco nefunguje? Výjimečně se to stane, v tomto článku najdete, co lze udělat, aby kartridže fungovaly. Ať už Vám tiskárna hlásí cokoliv, postupujte prosím postupně dle pokynů níže. 

Zkusily jste to zapnout a vypnout?
Možná to zní blbě, ale někdy zapnout a vypnout tiskárnu pomůže. Zkuste tedy zapnout a vypnout tiskánu. 

Zkontrolujte kartridže po mechanické stránce
Pokud nepomohlo zapnutí a vypnutí tiskárny, zkontrolujte kartridže po mechanické stránce. Zaměřte se na následující body:

  1. Zkontrolujte, zda není kartridž někde prasknutá. Pokud z ní uniká inkoust, nejlépe kartridž zabalte do nepropustného obalu. 
  2. Zkontrolujte, zda nová kartridž správně zapadne. Kartridže musí být vždy srovnané. žádná nesmí být kratší nebo delší než ostatní a musí být zarovnané. Pokud nějaká vykukuje z řady nebo naopak je zapadlá, něco je špatně. Zkuste je tedy mechanicky zkontrolovat a zároveň se ujistěte, že máte správnou kartridž. Na každé kartridži je její číslo, to se musí shodovat se starou. Na některých tiskárnách i najdete, jaký typ kartridže je pro danou tiskánu. Pokud se číslo neshoduje, nelze danou kartridž využít pro Vaší tiskárnu. 
  3. Zkontrolujte čip na katridži - každá kartridž obsahuje na vnější straně čip - jde o malou destičku s několika kontakty. Tento čip musí být celistvý, pevně spojen s kartridží. Zároveň musí dobře doléhat na dané místo v tiskárně. Nesmí po zaklapnutí kartridže do tiskárny zůstat ve vzduchu. Některé typy kartridží mají umístěný čip na na malé pacičce. Zatlačte tedy pacičku lehce od těla kartridže, aby čip poté více tlačil na dané místo v tiskárně.